RTV AHIRETI
Kuzhinë

Receta për iftar: Qofte me salcë në furrë

receta-per-iftar:-qofte-me-salce-ne-furre

Përbërësit:

▪ 12 qofte (pasha qofte)

▪ 400 ml salcë domatesh

▪ 2 thelpinj hudhër

▪ vaj ulliri

▪ 1 lugë çaji sheqer kaf

▪ 100 ml ujë

▪ kripë

▪ rigon

Përgatitja:

Në një tavë të thellë shtoni vaj ulliri dhe salcë domatesh.

Më pas hidhni 2 hudhra të grira, sheqer për të hequr aciditetin e salcës, kripë dhe rigon.

Shtoni ujin dhe më pas pasha qoftet.

Vendosini të piqen për 25 minuta në 200 gradë.

The post Receta për iftar: Qofte me salcë në furrë appeared first on Lajmi.net.

Related posts

3 mënyra që ushqimi të mos ngjitet në tigan, pa përdorur vaj

admin

Pula me qull sipas traditave dibrane

admin

Si të përgatisni në shtëpi trileçen më të mirë që keni provuar ndonjëherë

admin