RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Fillon mbledhja e dy qeverive, Rama pritet me nderime shtetërore nga Kurti

fillon-mbledhja-e-dy-qeverive,-rama-pritet-me-nderime-shteterore-nga-kurti

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tashmë ka arritur në vendin ku do të mbahet mbledhja e dy qeverive.

Rama është pritur nga kryeministri Albin Kurti, me nderime shtetërore.

Të dy kryeministrat janë përshëndetur me ministrat e dy Qeverive.

Nga Garda Ceremoniale e FSK-së është intonuar himni kombëtar dhe ai i Kosovës.

Related posts

Arsim i mesëm falas në Turqi për nxënësit nga Ballkani

admin

Protestuesit në Irak sërish sulmojnë Parlamentin

admin

Gjukanoviq: Situata në Ballkan sot është më e keqe se gjashtë vjet më parë

admin