RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kurti: Sot nënshkruam 19 marrëveshje, këto janë dëshmi të forta të bashkëpunimit tonë

kurti:-sot-nenshkruam-19-marreveshje,-keto-jane-deshmi-te-forta-te-bashkepunimit-tone

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në konferencën e përbashkët me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, tha se mbledhjet e përbashkëta janë dëshmi të forta të bashkëpunimit tonë.

“Gëzohem që sot nënshkruam 19 marrëveshje të tjera, në fushën e arsimit, shëndetësisë, sigurisë e fusha të tjera. Marrëveshjet bilaterale mes dy vendeve bëhen për ti shtuar marrëdhëniet dhe për t’i ofruar qytetarët, të përbashkuar si sot rreth nevojës e dëshirës për zhvillim, barazi e mirëqenie”, tha Kurti.

Kurti shtoi se sot kur shënojmë ditën e refugjatëve nuk mund të mos e kujtojmë rolin e Shqipërisë që kishin në luftën tonë për çlirim.

“Vendet tona nuk i bënë bashkë vetëm interesi, por interesi jonë është që të qëndrojmë bashkë”, tha Kurti.

Related posts

Jasharaj me kolegë në Qeveri, pritet nga Kurti

admin

Kriza energjetike, Qeveria merr masa emergjente

admin

Erdoğan: Qëndrimi i Greqisë ndaj migrantëve tani ka arritur në nivel brutaliteti – VIDEO

admin