RTV AHIRETI
Shëndetësi

Lulja e Blirit, arma e fortë kundër ankthit

lulja-e-blirit,-arma-e-forte-kunder-ankthit

Lulet e blirit që prej lashtësisë njiheshin si lulet ku fshihen rrezet e diellit. Gjethet e kësaj peme lulëzojnë prej fillimit të pranverës e deri në vjeshtë. Rritet në pyje, shkurre dhe sidomos në zonat e dushkut dhe të ahut.

Related posts

Mënyrat natyrale për trajtimin e Mykut në lëkurë

admin

Konsumo farat e shalqirit për shëndet më të mirë

admin

Në Dropull mungon shëndetësia/ Nuk ka më qendra shëndetësore, infermierët shëtisin me këmbë në fshatrat e të moshuarve

admin