RTV AHIRETI
Shëndetësi

Vaksinat nuk mbrojnë ndaj variantit Omikron BA.5

vaksinat-nuk-mbrojne-ndaj-variantit-omikron-ba.5

Varianti Omikron BA.5 është më i butë se paraardhësit e tij, por më ngjitës. Firmat farmaceutike po vazhdojnë kërkimet për vaksina ndaj këtij varianti, por me sa duket në vjeshtë do të rikthehen maskat.

Related posts

“Moment historik”, ilaçi eksperimental per Alzajmer rezulton i suksesshëm

admin

Nëse vuani nga ky problem, mjafton hudhër dhe banane për ta kuruar atë lehtësisht

admin

“Duam ambulancën”/ Barbullojë e vjetër, banorët: Na e morën edhe infermieren, godina u prish

admin