RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Gjendet një person i vdekur në Lumin e Klinës

gjendet-nje-person-i-vdekur-ne-lumin-e-klines

Një person pa shenja jete është gjendur në Lumin e Klinës sot pasdite.

Rasti është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës për rajonin e Pejës, shkruan lajmi.net.

Ata kanë bërë të ditur se trupi i pajetë është gjetur nga një peshkatar.

Menjëherë janë lajmëruar njësitet policore që kanë dalë në vendin e ngjarjes.

“Në orët e pasdites një peshkatar ka qenë duke peshkuar në lumin e ka vërejtur një person në ujë. Është njoftu Policia dhe menjëherë njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ekipi mjekësor dhe zjarrfikësat, ku mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e viktimës”, kanë thënë nga Policia.

Ndërkaq, trupi i pajetë tanimë është larguar nga lumi nga njësitet e Policisë.

Related posts

Bashkimi Evropian e konfirmon: Statusi i kandidatit për Bosnjën, në tetor ose dhjetor

admin

Operacion i gjerë policor, arrestohen disa persona të dyshuar për shitblerje të drogës

admin

Osmani: Kapërcimi i gjuhës së urrejtjes kërkon kohë

admin