RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Një palestinez goditet me thikë për vdekje nga një kolon izraelit në Bregun Perëndimor

nje-palestinez-goditet-me-thike-per-vdekje-nga-nje-kolon-izraelit-ne-bregun-perendimor

Një civil palestinez është goditur me thikë për vdekje nga një kolon izraelit në Bregun Perëndimor të pushtuar, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria palestineze e Shëndetësisë e identifikoi viktimën si Ali Hassan Harb (27 vjeç), i cili humbi jetën në qytetin Iskaka në provincën Salfit.

Ministria palestineze tha se Harb iu “dorëzua plagëve pas një goditjeje fatale me thikë në zemër nga një kolon izraelit”.

Autoritetet izraelite nuk kanë dhënë ndonjë koment mbi incidentin. /aa

Related posts

Kadetët e FSK-së bëjnë stërvitje krah ushtarëve të NATO-s

admin

Kremlini: Konflikti në Ukrainë po përshkallëzohet, mund të ndalet nëse Perëndimi ‘pendohet’

admin

Forcat izraelite arrestojnë 45 palestinezë në Bregun Perëndimor

admin