RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Irani goditet nga një tërmet 5,4 ballë

irani-goditet-nga-nje-termet-5,4-balle

Një tërmet me magnitudë 5,4 ka ndodhur në provincën Kerman në juglindje të Iranit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas agjencisë zyrtare të lajmeve të Iranit, IRNA, tërmeti me magnitudë 5,4, epiqendra e të cilit ishte në rrethin Raver të provincës Kerman, u regjistrua në orën 17:37 me orën lokale.

Njoftohet se tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 10 kilometrash.

Ende nuk është dhënë asnjë deklaratë për viktima të mundshme ose dëme materiale. /aa

Related posts

NATO përforcon krahun lindor, anija sulmuese amerikane pas 20 vjetësh në Baltik

admin

Ekipet ndërkombëtare do të dërgohen në të gjitha centralet bërthamore të Ukrainës

admin

Policia e Kosovës: Ka pasur gjuajtje me armë, por nuk ka persona të plagosur

admin