RTV AHIRETI
Shëndetësi

Pasojat e diabetit/ Kërkohet ndërhyrje për të parandaluar retinopatinë diabetike

pasojat-e-diabetit/-kerkohet-nderhyrje-per-te-parandaluar-retinopatine-diabetike

Në një kohë kur sëmundja e diabetit po shndërrohet si epidemi, mjekët oftalmologe i kërkojnë Ministrisë së Shëndetësisë të ndërhyjë për të parandaluar dëmet që shkakton diabeti në sy te pacientët, pasi 40% e tyre preken nga retinopatia diabetike dhe 1% e tyre janë të verbuar.

Related posts

Pse ndjejmë dhimbje të forta në trup gjatë dimrit? Këshilla për ta trajtuar atë

admin

​Ja pse duhet të hani shegë

admin

Nëse keni këtë shenjë në këmbë, urgjent tek mjeku

admin