RTV AHIRETI
Lajme

Arabia Saudite ia dhuron Kosovës 25 tonë hurma

arabia-saudite-ia-dhuron-kosoves-25-tone-hurma

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e Mbretërisë së Arabisë Saudite në Tiranë, Feisal Ghasi Ismail.

Gjatë këtij takimi, Tërnava nënshkroi një marrëveshje bashkëpunimi për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia Saudite nëpërmjet ambasadës në Tiranë.

“Gjatë kësaj vizite, ambasadori i Mbretërisë së Arabisë Saudite në Tiranë dhe Myftiu i Kosovës biseduan për raportet e shkëlqyera si dhe thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve”, thuhet në njoftimin e Bashkësisë Islame të Kosovës, transmeton Klankosova.tv.

Kujtojmë se së fundi shumë besimtarë myslimanë nga Kosova janë nisur për në Meke për ta kryer haxhin atje.

 

Related posts

Kuvendi miraton buxhetin për vitin 2023 – do të jetë mbi 3.2 miliardë euro

admin

Muzeu i Aparteidit, udhëtim rrëqethës në të kaluarën e trishtë të Afrikës së Jugut

admin

Ushtria izraelite vret dy palestinezë në bastisjet në Bregun Perëndimor – Foto

admin