RTV AHIRETI
LajmeLajmetRajon dhe Botë

Deklarata e Samitit të Madridit: NATO zyrtarisht fton Finlandën dhe Suedinë të bëhen anëtare të Aleancës

deklarata-e-samitit-te-madridit:-nato-zyrtarisht-fton-finlanden-dhe-suedine-te-behen-anetare-te-aleances

Deklarata e Samitit të Madridit: NATO zyrtarisht fton Finlandën dhe Suedinë të bëhen anëtare të Aleancës.

Deklarata e Samitit të Madridit: NATO miraton Konceptin Strategjik dhe ripohon përgjegjësinë për të garantuar mbrojtjen e saj kolektive.

Deklarata e Samitit të NATO-s në Madrid: Rusia është “kërcënimi më domethënës dhe më i drejtpërdrejtë” për sigurinë, paqen dhe stabilitetin e aleatëve në zonën euroatlantike.

Related posts

BE miraton paketën e ndihmës për Ukrainën, pavarësisht vetos së Hungarisë

admin

Ushtria izraelite refuzon hetimin e OKB-së për vrasjen e gazetares së të Al Jazeera-s

admin

SHBA-ja do të zhvillojë stërvitje të reja ushtarake me Maqedoninë e Veriut

admin