RTV AHIRETI
LajmeLajmetRajon dhe Botë

Presidenti Erdoğan takon homologun amerikan Biden në Madrid

presidenti-erdogan-takon-homologun-amerikan-biden-ne-madrid

Presidenti i Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan, dhe homologu i tij amerikan Joe Biden nisën një takim në margjinat e samitit të NATO-s në Madrid, raporton Anadolu Agency (AA).

Përpara takimit me dyer të mbyllura, Erdoğan tha se hapat që po ndërmerren për forcimin e NATO-s do të kenë një “kontribut të veçantë” në kontekstin e krizës Rusi-Ukrainë.

Biden falënderoi presidentin Erdoğan për përpjekjet e tij për të nxjerrë miliona tonë drithë nga Ukraina dhe për mbështetjen e anëtarësimit të Suedisë dhe Finlandës në NATO.

Related posts

OKB: Musk të respektojë të drejtat e njeriut në Twitter

admin

Zëdhënësja ruse i quan Kurtin e Zelenskyn nazistë

admin

Qeveria ndan mbi 300 mijë euro për zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri

admin