RTV AHIRETI
Shëndetësi

Si të bëni kafën e ftohtë “Dalgona” vetëm me 4 përbërës. Zbuloni recetën

si-te-beni-kafen-e-ftohte-“dalgona”-vetem-me-4-perberes.-zbuloni-receten

Kafeja e ftohtë është një mënyrë e shkëlqyeshme për t’u freskuar në një ditë të nxehtë, por për ata që duan diçka të këndshme, një kafe e akullt e rrahur “Dalgona” mund të jetë trajtimi perfekt. Çfarë është kafeja Dalgona dhe si përgatitet ajo?

Kafeja e ftohtë Dalgona u bë një temë e nxehtë në bllokimin e parë të vitit 2020, duke u ngjitur në famë në aplikacionet e mediave sociale si TikTok dhe Instagram.

Pija e kafesë së rrahur vjen nga Koreja dhe është e njohur për strukturën e saj kremoze dhe të ftohtë. Edhe pse pija duket mbresëlënëse, ajo përmban vetëm tre përbërës.

Receta e kafesë së ftohtë është bërë vetëm me tre përbërës: kafe, sheqer dhe ujë. Kjo përzierje kremoze dhe e shkumëzuar hidhet mbi qumësht të ftohtë. Ju gjithashtu mund të bëni një version të ngrohtë të pijes duke përdorur qumësht të ngrohtë.

Related posts

Lërini fëmijët të hanë çfarë dëshirojnë ata, studimi i fundit do t’ju surprizojë

admin

Nëse doni t’i thoni lamtumirë mushkonjave mbillni këtë bimë në shtëpinë tuaj

admin

3 mënyra si të mbroni shikimin me kalimin e moshës

admin