RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Besimtarët e fundit nga Kosova mbërrijnë në aeroportin e Xhedes

besimtaret-e-fundit-nga-kosova-mberrijne-ne-aeroportin-e-xhedes

Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se grupi i fundit i besimtarëve nga Kosova që kanë marrë rrugën për ta kryer haxhin kanë arritur shëndosh e mirë në aeroportin e Xhedes.

Besimtarët janë nisur menjëherë drejt Mekës për të vazhduar kryerjen e umres.

Këtë vit nga Kosova pritet që haxhin ta kryejnë gjithsej 741 besimtarë./Mesazhi/

 

Related posts

Polonia dhe Gjermania dërgojnë tanke në Ukrainë

admin

Bie numri i të hospitalizuarve me COVID-19

admin

Pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit: Muslimanët vazhdojnë të luftojnë kundër islamofobisë në SHBA

admin