RTV AHIRETI
Shëndetësi

Infektime nga Omicron BA5/ Mjeku Alimehmeti: Shumë më infektues, shkakton edhe humbje jete

infektime-nga-omicron-ba5/-mjeku-alimehmeti:-shume-me-infektues,-shkakton-edhe-humbje-jete

Edhe pse ka rritje të rasteve të infektuara me Covid, madje e shoqëruar edhe me një rritje të numrit të pacientëve të shtruar në spitalin Covid, epidemiologu Ilir Alimehmeti në një analizë bërë dhe ecurisë së epidemisë Covid në vende të tjera, shpjegon se kjo është një valë, nuk është alarmante si ato të mëparshmet. 

Related posts

E vërtetuar shkencërisht: Nëse hani arra do të jetoni më gjatë

admin

​Pse alergjitë shfaqen edhe në moshën madhore?

admin

Hani mollë në mëngjes

admin