RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

​Përfundon aksioni policor në Shtërpcë – krejt çka u sekuestrua

​perfundon-aksioni-policor-ne-shterpce-–-krejt-cka-u-sekuestrua

Ka përfunduar aksioni i sotëm policor i cili u zhvillua në katër lokacione të Komunës së Shtërpcës.

Lajmin për Telegrafin e konfirmoi prokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Rasim Maloku.

Përmes telefonit, Maloku tha se aksioni është zhvilluar në objektin e strukturave paralele të Serbisë, në një shkollë në këtë komunë, një pikë postare dhe në objektin e radio Herc.

Gjatë aksionit të sotëm për largim të kamerave të sigurisë të strukturave ilegale janë sekuestruar edhe pajisje, materiale e dokumentacione.

Ndryshe, aksioni i sotëm në Shtërpcë nuk ndërlidhet me ndërtimet pa leje në Brezovicë, por me largimin e kamerave të vendosura nga strukturat ilegale.

Related posts

BE vendos sanksione të reja ndaj Iranit

admin

Ministrja gjermane: Është ende herët për të thënë se Ukraina po e fiton luftën

admin

Policia del me komunikatë: Po monitorojmë në teren gjendjen pas vërshimeve

admin