RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Vazhdon të rritet numri i të infektuarve, 407 raste të reja me coronavirus në Kosovë

vazhdon-te-rritet-numri-i-te-infektuarve,-407-raste-te-reja-me-coronavirus-ne-kosove

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1,325 testime, ndërsa nga këto 407 persona kanë rezultuar pozitivë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Në total numri i rasteve aktive është 1,860.

Në 24 orët e fundit MSh njofton se janë dhënë 74 doza të vaksinës anti-COVID.

Related posts

Çfarë ndodh me trupin kur i mungon magnezi?

admin

Mjekët japin alarmin dhe paralajmërojnë: Nëse keni këto probleme, hiqeni hudhrën nga ushqimet tuaja

admin

Shqipëria në sytë e mediave ndërkombëtare

admin