RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Bie çmimi i naftës dhe benzinës në Kosovë

bie-cmimi-i-naftes-dhe-benzines-ne-kosove

Çmimi i naftës do të jetë më i ulët për dy centë kurse i benzinës me 3 centë gjatë 24 orëve të ardhshme. Kështu ka vendosur Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë e cila njoftoi për çmimet e karburanteve.

Ministria njofton se deri të dielën në orën 10:00, çmimi maksimal i lejuar i produktit dizel është 1.76 euro centë për litër, ndërsa çmimi maksimal i lejuar i produktit benzinë është: 1.69 centë euro për litër.

Po ashtu, çmimi maksimal i lejuar i produktit gaz është 0.78 centë për litër.

Ky vendim, sipas MINT është marrë bazuar në udhëzimin administrativ për rregullimin e çmimeve të produkteve të naftës dhe karburanteve dhe masat mbrojtëse, Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, respektivisht departamenti për rregullimin e tregut të naftës.

Related posts

Mbi 200 civilë dyshohet se u vranë në Etiopi

admin

Kurti: Dënim meritor për të dyshuarit që dhunuan 11-vjeçaren

admin

Një komandant i NATO-s i shkon në zyre Kurtit, mësohet se çfarë biseduan

admin