RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Një i vdekur e dy të lënduar në një aksident në rrugën Zhur-Prizren

nje-i-vdekur-e-dy-te-lenduar-ne-nje-aksident-ne-rrugen-zhur-prizren

Një person ka vdekur ndërsa dy të tjerë kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Zhur-Prizren.

Një aksident janë përfshirë një veturë dhe një kamion.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar Azem Baraliu, shef i operativës së Policisë së Kosovës në njësinë e trafikut në Prizren.

“Aksidenti ka ndodhur rreth orës 7:30, në të cilin janë përfshirë një veturë dhe një kamion. Si pasojë e aksidentit një person ka ndërruar jetë, ndërsa dy të tjerë janë lënduar”, dekalroi Baraliu.

Tutje, ai bëri të ditur se njëri nga të lënduarit ka lëndime më të rënda, ndaj është dërguar për trajtim në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Related posts

Raportimi është hapi i parë për të luftuar islamofobinë në Ballkan

admin

Dy paqeruajtës të OKB-së vriten në Mali

admin

“Hungaria e madhe”, provokon Orban/ Vesh shallin që përfshin territore të Serbisë, Rumanisë e Ukrainës

admin