RTV AHIRETI
FeaturedLajmeLajmetShqipëri

​COVID në Shqipëri, mbi 1500 raste të reja

​covid-ne-shqiperi,-mbi-1500-raste-te-reja

Një person ka humbur jetën në 24 orët e fundit në vend si pasojë e COVID në Shqipëri, ndërsa janë regjistruar 1563 raste të reja infeksioni. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nuk ka mundur ta fitojë betejën me sëmundjen një qytetar nga Tropoja 87 vjeç

Një person ka humbur jetën në 24 orët e fundit në vend si pasojë e COVID në Shqipëri, ndërsa janë regjistruar 1563 raste të reja infeksioni. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nuk ka mundur ta fitojë betejën me sëmundjen një qytetar nga Tropoja 87 vjeç

Janë 7,063 qytetarë aktivë me COVID-19 në gjithë vendin, teksa aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 30 pacientë.

Janë shëruar 725 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 280,374 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (13 Korrik 2022)

Raste të reja ditore 1563

Të shëruar në 24 orë 725

Të shtruar në spitale 30

Humbje jete në 24 orë 1

Testime ditore 3353

Testime totale 1,872,728

Raste pozitive 290,954

Raste të shëruara 280,374

Raste Aktive 7,063

Humbje jete 3,517

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 4,468

Durrës 547

Fier 472

Vlorë 365

Berat 243

Elbasan 223

Shkodër 221

Gjirokastër 165

Lezhë 141

Korçë 102

Dibër 75

Kukës 41

Related posts

Kurti: Mbi 200 gjykatës shqiptuan vetëm dënime me kusht dhe gjobë për rastet e dhunimit

admin

Ministrja e Jashtme gjermane: Nuk do të lejojmë që Rusia të çojë botën drejt urisë

admin

Chollet të mërkurën në Kosovë, shkak është marrëveshja finale mes Kosovës dhe Serbisë

admin