RTV AHIRETI
LajmeLajmetRajon dhe Botë

Izraeli dhe Greqia diskutojnë bashkëpunimin dypalësh

izraeli-dhe-greqia-diskutojne-bashkepunimin-dypalesh

Kryeministri i Izraelit, Yair Lapid zhvilloi bisedë telefonike me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis me të cilin diskutoi për bashkëpunimin dypalësh, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë me shkrim nga Zyra për shtyp e kryeministrisë izraelite thuhet se në bisedë kryeministri grek Mitsotakis ka uruar homologun e tij izraelit Lapid për fillimin e detyrës dhe i ka uruar atij suksese.

“Dy liderët biseduan mbi nevojën për të vazhduar thellimin e bashkëpunimit mes Greqisë dhe Izraelit, përfshirë edhe fushën e energjisë. Ata ranë dakord të qëndrojnë në kontakt të rregullt dhe të afërt”, thuhet në deklaratë.

Related posts

Greta Thunberg arrestohet gjatë një proteste në Gjermani

admin

Miliona euro dëme materiale, qytetarët po përballen me pasojat pas vërshimeve në disa komuna

admin

Pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit: Muslimanët vazhdojnë të luftojnë kundër islamofobisë në SHBA

admin