RTV AHIRETI
Shëndetësi

Çaji i zi ndihmon në uljen e shtypjes së gjakut

caji-i-zi-ndihmon-ne-uljen-e-shtypjes-se-gjakut

Çaji i zi përdoret shumë nga njerëzit, pasi ai u sjell përftime të mëdha shëndetësore.

Sipas Healthline, ata që pinë këtë qaj munden të kenë të ulët shtypjen e gjakut në trupin e tyre.

Por nuk preferohet që çaji të pihet shumë shpesh, pasi nuk mundet të ketë rol efektiv në zbritjen e shtypjes së lartë të gjakut.

Kështu rreth 1 miliardë njerëz në botë që vuajnë nga shtypja e lartë e gjakut munden të shpëtojnë nga sulmet zemër, nëse pinë çaj të zi.

Related posts

Si t’i mbani veshët tuaj të pastër

admin

Djersiteni shumë gjatë natës, ja nga cila sëmundje mund të vuani

admin

Papritmas ju hahet diçka e thartë? Ja çfarë po jua shkakton dhe si ta kontrolloni

admin