RTV AHIRETI
LajmeLajmetRajon dhe Botë

Hëna e plotë në Istanbul ofroi pamje mahnitëse me monumentet e qytetit

hena-e-plote-ne-istanbul-ofroi-pamje-mahnitese-me-monumentet-e-qytetit

Hëna e plotë, e cila filloi të perëndojë drejt mëngjesit, ofroi pamje mahnitëse, raporton Anadolu Agency (AA).

Hëna e plotë e cila u pa menjëherë para lindjes së diellit, ofroi festë vizuale me objektet historike dhe monumentet e qytetit.

Veçanërisht, Xhamia e Madhe Ajasofja (Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi), e cila para dy vitesh ka filluar të ripërdoret si xhami dhe Ura e Dëshmorëve të 15 Korrikut, krijuan pamje për kartolina.

Fotografët nga ana tjetër e përjetësuan këtë moment.

Related posts

Operacioni në Ferizaj i shkatërrimit të një prej rrjeteve më të mëdha të trafikimit të heroinës

admin

Vazhdojnë luftimet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit, dështon përpjekja për armëpushim

admin

CIA: Rusia deri tani ka humbur 15 000 trupa në Ukrainë

admin