RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Sot ekzekutohen pagesat për këto kategori

sot-ekzekutohen-pagesat-per-keto-kategori

Ministria e Financave ka njoftuar se sot do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale dhe pensionale.

Sipas një njoftimi të Ministrisë, të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës do të pranojnë sot pagesat e skemave sociale dhe pensionale për muajin korrik.

Sipas Ministrisë së Financave, datat për pagesa janë si në vijim:

Pensionet e rregullta: data 15 e çdo muaji;

Pensionet e veteranëve: data 20 e çdo muaji;

Shtesat për fëmijë: data 25 e çdo muaji;

Shtesat për lehona: data 25 e çdo muaji.

Related posts

Shqipëria goditet nga tërmeti

admin

Ukrainasit po përpiqen ta çlirojnë Khersonin, një nga qytetet më të rëndësishme për Moskën

admin

Fotografi amerikan që takoi Arkanin: “Tigrat” vrisnin civilë të pafajshëm

admin