RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Një i vdekur nga coronavirusi dhe 1,084 raste të reja

nje-i-vdekur-nga-coronavirusi-dhe-1,084-raste-te-reja

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se nga 2,811 testime të kryera nga IKSHPK gjatë 24 orëve të fundit 1,084 persona kanë rezultuar pozitivë, me coronavirus.

MSH njofton se në 24 orët e fundit është shënuar një rast i vdekjes.

Po në 24 orët e fundit janë shëruar 406 persona, ndërkaq në total numri i rasteve aktive është 4,902.

Të vaksinuar brenda 24 orëve janë 293 persona.

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen dhe t’i bartin maskat në ambientet e mbyllura.

Related posts

​Mos i lini t’ju mashtrojnë, mësoni të njihni peshkun e freskët

admin

Izraeli deporton avokatin palestinez në Francë

admin

Rasti tragjik i foshnjës në spitalin e Pejës, Ministria e Shëndetësisë shkarkon shefin e Inspektoratit Shëndetësor

admin