RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vendosen çmimet e reja për karburante

vendosen-cmimet-e-reja-per-karburante

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për të shtunën.

Sipas njoftimit, çmimi maksimal i lejuar i gazit ka mbetur i njëjtë, benzina është liruar për 1 cent, ndërsa nafta është shtrenjtuar për 1 cent.

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është: 1.75 € për litër;

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është: 1.66 € për litër;

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është: 0.78 € për litër

Çmimet e lartcekura vlejnë për datën 16/07/2022 prej orës 10:00 dhe janë valide 24 orë nga data dhe ora e publikimit.

Related posts

Çmimi i naftës bie për shkak të kërkesës së ulët

admin

Kurti njofton Borrelin: Nuk ka alternativë ndaj dialogut dhe institucioneve

admin

Pas drejtorit të policisë, vjen edhe një dorëheqje për rastin e 11-vjeçares

admin