RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Ardhja e mërgimtarëve në Kosovë, pika kufitare më e frekuentuar është në Merdarë

ardhja-e-mergimtareve-ne-kosove,-pika-kufitare-me-e-frekuentuar-eshte-ne-merdare

Një fluks më i madh i mërgimtarëve është vërejtur në ditët e fundit në hyrje të pikave kufitare në Kosovë.

Në krahasim me vitet më parë, deri tani nuk është raportuar për pritje të gjata në hyrje të Kosovës.

Sipas raportit nga Qendra për Menaxhim Kufitar, pika kufitare në Merdarë është më e frekuentuara ku në hyrje të Kosovës kolona ka arritur në 40 metra, ndërsa pritjet nuk zgjasin më shumë se 15 minuta.

Raporti i plotë për pikat kufitare në hyrje-dalje të Kosovës.

Related posts

Rreth 1200 emigrantë zbarkuan në Itali brenda një dite

admin

Sot ekzekutohen pagesat për këto kategori

admin

Moti i keq dhe reshjet e dendura të borës, mbyllen dy pista të aeroportit. Anulohen dhjetra fluturime

admin